X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı Özellikleri ve Yorumları

AnasayfaYazılarİPTV CİHAZ İNCELEMELERİNext Minix 2000 HD FTA Digital Uydu...

Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı Özellikleri ve Yorumları

Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı

Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı ile Seyir Keyfi

Uydudan ulaşan mikrodalga sinyaller uydu alıcısına eriştikten sonra bunları görüntüye dönüştüren uydu alıcıları TV izleme keyfini oldukça artırıyor. SD (Standart Definition) ya da HD çözünürlük kalitesi ile gelen bu birimler çeşitlilik sunması bakımından fark yaratıyor. Next Minix marka dijital uydu alıcısı HD yüksek çözünürlük özellikli model olarak kendini belli ediyor. Geniş uyumluluk formatları ile gelen üründe dijital ses çıkışı, geniş kanal kapasitesi, yazılım güncelleme birimi, USB modem desteği ve geniş video çözünürlük seçenekleri yer alıyor. Next Minix uydu alıcısı özellikleri ile olduğu kadar tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Donanım, yazılım ve dizayn açısından kendi sınıfında adından bahsettiren ürün, satın alım fiyatlandırması bakımından da kullanıcıları memnun ediyor.

FTA Dijital Uydu Alıcısı Yüksek Standartlar Sunuyor

Uydu alıcısı modeli DVB-S2, MPEG2, MPEG-4, H.264 ve AVC ile tam uyumluluk gösteriyor. Böylece geniş bir kullanım alanı sunarak, pek çok görüntü aktarım cihazında kullanımı mümkün oluyor.

İşlemci ve bellek değeri sayesinde hızlı ve kesintisiz kullanım alanı sunan RTOS & Next işletim sistemli uydu alıcısı modelinin 10000 TV / radyo kanal kapasitesi bulunuyor.

SPDIF koaksiyonel çıkış ve optik SPDIF dijital ses çıkış özellikleri ses içeriğinin kaliteli biçimde izleyiciye ulaşmasında etkili oluyor.

USB arabirim üzerinden televizyon kanallarını kaydetmek ve TimeShift fonksiyonlarına erişmek mümkün oluyor.

Geniş arabirim / arayüz listesi sunması kullanıcının uydu alıcısı beklentisini karşılayarak geniş kullanım ve faaliyet alanı vadediyor.

Next Minix 2000 Uydu Alıcısının Teknik Yapısı

 • İşlemci: 594 MHz CPU
 • DDR Bellek: 128 MB
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Altyazı Desteği: Var
 • Multifeed Desteği: Var
 • LED Gösterge: Var

Mini Tasarımlı Uydu Alıcısının Paket İçeriği

Ürünün paket içeriğinde bir adet RTOS & Next işletim sistemli Next Minix 2000 HD FTA dijital uydu alıcısı, bir adet uzaktan kumanda, gerekli bağlantı birimleri ve dokümanlar yer alıyor. Marka politikasına bağlı olarak paket içeriğinin değişkenlik gösterebileceğinin de altını çizmek gerekiyor.

Uydu Alıcısı Denildiğinde Onun Adı Akla Gelir: Next Minix

Birbirinden farklı özellikteki uydu alıcısı modelleri ile dikkat çeken Next Minix tüketicilere geniş seçenekler listesi sunması ile fark yaratıyor. Farklı tasarımı ve nitelikli ürünleri garanti şartları ile ilgililere ulaştıran marka udu alıcısı aparatları ve aksesuarları ile bu yönlü ihtiyaçlara da cevap veriyor.

Next Minix HD Dijital Uydu Alıcısı Kullanımı

HD standartlı uydu alıcısı yüksek çözünürlük sunarak görüntülerin en iyi şekilde yansıtılmasını sağlıyor. Cihaz 1920 x 1080p, 1920 x 1080i, 1280 x 720p ve 720 x 480 video çözünürlük seçenekleri listesi ile kullanıcıya sunuluyor. 8 MB flash bellek özellikli ürün 3G USB modem desteği ile işlevselliğini artırıyor. Uydu alıcısında ayrıca altyazı ve teleteks desteği, HD & SD medya ve kanal içeriklerini görüntüleme, görüntü ve ses içeriklerini Media Player üzerinden oynatma, resim dosyalarını destekleyen formatlar listesi ve hızlı ayarlama ve kullanım özelliği de bulunuyor. Ürünün arayüzü alıcının avantajlı olmasına olumlu etki eden bir diğer nitelik oluyor. Next Minix uydu alıcısında HDMI çıkış, Çift USB giriş ve aynı anda USB Wi-Fi MT7601 ve analog çıkış (3 x RCA-CVBS, sağ ve sol Stereo ses) yer alıyor. 16 Bit HD kullanıcı arayüzüne sahip olan cihaz 4-Ligit LED göstergeli IR alıcı modül niteliği ile tüketiciye sunuluyor. Tüm bu özelliklerin mini tasarımda bir araya gelmesi ise ürünün tercih sebeplerinden bir diğeri oluyor.


Next Uydu Alıcısı Uyum
DVB-S2/MPEG2/MPEG-4 H.264/AVC, Tam Uyumluluk

Dijital Ses Çıkışı
SPDIF Koaksial Çıkış , Optik SPDIF Dijital Ses Çıkışı

Yazılım Güncelleme
Uydudan Otomatik , USB Girişinden Yazılım ve Kanal Güncelleme

Flash Bellek
8 MB

TV & Radyo Kanal Kapasitesi
10000

Video Çözünürlük Seçenekleri
1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720, 720x480

İşlemci
594MHz CPU

DDR Bellek
128 MB

USB Wi-Fi /3G Modem Desteği
3G USB Modem Desteği

Diğer Özellikler
Altyazı ve Teletext Desteği , USB aygıt üzerinden TV kanallarını kayıt ve TimeShift fonksiyonları , HD&SD kanal ve medya içerikleri görüntüleme , Media Player ile Video ve Audio içerikleri oynatır ve farklı formatta resim dosyalarını destekler , Multifeed Desteği , Kullanılırken & Ayarlarken Süper Hızlı , HDMI Çıkış, Analog Çıkış (3 x RCA -CVBS, L, R Stereo Audio) , Çift USB 2.0 Giris ile Aynı Anda USB Wi-Fi (MT7601) Aygıt ve USB HDD Kullanımı , 16Bit HD Kalite Kullanıcı Arayüzü , Mini Tasarım ile 4-Digit LED Göstergeli IR Alıcı Modül Kullanımı

İşletim Sistemi
RTOS & Next

Çalışma Gerilimi
100VAC~240VAC 50Hz/60Hz

Ürünün uzaktan kumandası vardır.

hepsiburada.com yorumları

 • KUMANDA SÜPER

ÜRÜN İDEAL BİR ÜRÜN.KUMANDASI ÇOK GÜZEL.HERYERDEN ALGİLİYOR.TAVSİYE EDERİM.

 • Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı

ürün elime çok güzel ve muhazzam bir paketlenme olarak elime ulaştı kurulumu da çok kolay ve daha öncede next cihazının bir başka modelini kullandıgımdan tereddütsüz sipariş verdim satıcıya teşekür ederim fakat bir önerim olucak içerisinde wifi antenide olmuş olsaydı şayet çok çok muhteşem olucaktı.Ben aldıktan sonra efsane cuma kampanyası ile benim aldıgım fiyatlarla satışa sunulan uydu alıcı + wifi anteni beraber satılmaya başladı buda beni açıkçası üzdü.

 • Beş Yıldız

bence netliği vs.. gayet şık. Dahili wifi alıcısı yok, internet için onu ekstra alıyosunuz.

 • Üç Yıldız

Görüntü kalitesi ve kanal geçişleri iyi.Ancak yarım saat gibi aralıklarla iki üç saniye donmalar oluyor.Kumandası çok kaba,kanal değiştirme ve ses açma kapama düğmesinin fosforlu olup karanlıkta görünebiliyor olması artı bir özellik.

 • Minik canavar

Ürün ve fiyatı harika, kuşkusuz alabilirsiniz, teşekkürler...

 • Beş Yıldız

Ürün çok Iyi ambalanmış kapalı cıların kutu içerisinde tüm aparatlarıyla birlikte geldi tv bağladım full hd olduğundan görüntü çok net ve kanal geçişleri hızlı parasını hak ediyor almak isteyenlere tavsiye ederim.

 • idare eder

Kumanda iyi algılamıyor en büyük eksisi Açarken kırmızı düğmeye basınca cihazın alıcısında hemen açılma tepkisi olmuyor, sanuyorsunuz ki kumanda algılamadı, next diye 2 adet almıştım bence değmezmiş

100'ün üzerinden yorumdan bazıları...

 


Top